Darmowe serwisy do tworzenia blogów i witryn

Jeżeli chcesz zaistnieć w sieci, pragniesz publikować treści – artykuły, zdjęcia, filmy, możesz skorzystać z możliwości darmowego tworzenie i publikowania stron internetowych oraz blogów.

Systemy, o których napiszę funkcjonują w sieci już od wielu lat są sprawdzone, dopracowane i stabilne. Jednak zanim je przedstawię chcę podkreślić, że najbezpieczniej publikować treści w Internecie w ramach własnej domeny internetowej. Nie jesteśmy wówczas zależni od zewnętrznych serwisów które mogą na przykład w każdej chwili usunąć nasz blok lub stronę internetową albo po prostu mogą przestać istnieć. Można też kupić domenę i korzystać z bezpłatnego hostingu.

Chyba najpopularniejszym systemem do otworzenia blogów jest słynny blogspot.com. Od dłuższego już czasu należy on do Google co daje jakieś tam gwarancję stabilności systemu. nie ma on imponującego zbioru szablonów jednak system jest bardzo stabilny i funkcjonalny.

Lubin niezwykle popularnym jest wordpress.com. Serwis jak sama nazwa wskazuje daje możliwość tworzenia blogów w najpopularniejszym cenę się na świecie, czyli wordpressie. Strony czy też blogi tworzone wordpressie bardzo dobrze pozycjonują się.

Bardzo dobrym serwisem do tworzenia stron internetowych jest wix.com. Ma on bardzo dużo możliwości edycyjne zawiera bardzo bogate bogatą kolekcję atrakcyjnych szablonów.

Inne systemy do tworzenia stron internetowych z których można korzystać za darmo: website.com, site123.com, websitebuilder.com, own-free-website.com.